Lietuviška televizija – emigrantų langas į Lietuvą

Dažnai juokaujama, jog lietuvių daugiau už jos ribų, nei pačioje Lietuvos teritorijoje. Išties turime dideles lietuvių bendruomenes Anglijoje, Airijoje,  JAV, Australijoje, Ispanijoje bei kitose šalyse. Po kelionių net gimsta anekdotai, kaip žmogus važiavo pailsėti nuo lietuvių, o svečioje šalyje susitiko būtent lietuvius. Po pasaulį pasklidę tautiečiai ieško geresnio gyvenimo, nuotykių, kuria savo ateitį, tačiau ne visi nori nutraukti ryšius su gimtine, o dalis svajoja prasigyvenę sugrįžti atgal. Tad daugeliui norisi nepamiršti lietuvių kalbos, žinoti kas vyksta šalyje, žinoti kokios aktualios diskusijos vyksta ir panašiai, o tai padaryti padeda lietuviska televizija.

Televizijai dar net nėra 100 metų. Pirmoji televizijos stotis Čikagoje pradėjo darbą 1928 metais. Pamažu suprasta televizijos reikšmė ir svarba, tačiau tik po Antrojo pasaulinio karo, atpigus televizoriams, televizija tapo prieinama platesnei auditorijai. Dabar televizorius turi kiekvienas žmogus, daugelis jų net turi po kelis namuose. Besivystant technologijoms žiūrėti televiziją tapo daug paprasčiau, o pastaraisiais metais tam net nereikalingas televizorius. Televizijos laidas jau gana seniai galima stebėti internetu. Visgi dažniausiai televizijos portaluose jie buvo talpinami tik po laidos transliavimo, o tiesiogiai internete galima būdavo žiūrėti tik svarbesnes sporto rungtynes. Tačiau viskas keičiasi ir dabar nepriklausomai nuo to kokiame pasaulio krašte gyvenama, lietuvišką televiziją galima stebėti tiesiogiai. Nieko nereikia instaliuoti, nereikia turėti specialių tv priedų ar pan. Tereikia turėti patikimą interneto ryšį.

Tiesioginis televizijos programų žiūrėjimas internetu tikras išsigelbėjimas ne vienam emigravusiam lietuviui – tai ir pigiau, ir patogiau. Ypač nelabai sėsliems tautiečiams, pravartu turėti televiziją ten, kur yra jie ir jų kompiuteris. O jei staiga sužinoma, jog praleista įdomi laida, galima peržvelgti ir vaizdo įrašus – interneto portale jie saugoti 30 dienų.

Taigi,  jog už jūrų marių įsikūrę tautiečiai pamirš kalbą – galime nebijoti. Mėgstantys žiūrėti televizijos laidas kol gaminamas maistas virtuvėje, ar prisėsti po vakarienės su arbatos puodeliu ir pažiūrėti vakaro filmą – tai galės drąsiai daryti pasitelkdami lietuviškos televizijos transliacijas internetu.  Išties patogu!

One comment

  1. algis says:

    o kodel ne pasileidze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *