Triratukai

Nuolat visi kažkur skubame, bėgame, lekiame. Turbūt tai įtakoja visi pokyčiai, kuriuos turime šiandien. Kiekvienas turi begalę reikalų, vieni studentauja, kiti eina į darbus, treti ruošiasi svarbiems susitikimams ir t.t. Tai nenutrūkstama grandinė, kuri vis ilgėja mums augant ir bręstant. Ar kuris nors sustoja ir bent kiek pagalvoja apie vaikystę? Kokie buvome vaikai? Juk niekas nerūpėjo, svarbiausios bėdos būdavo, kuomet mama ar tėtis neišleisdavo į kiemą pas draugus ar reikėdavo ruošti namų darbus, kai už lango šviesdavo saulė ar iškrisdavo pirmasis sniegas. O koks pyktis imdavo, kai tėvai liepdavo eiti pietų miego. Turbūt nei vienas dabar neatsisakytų tokios prabangos per savo pietų pertrauką… Žaidimai, draugai, miegas, maistas, – tai visi „darbai“, kuriuos patyrėme būdami maži. O ar kas pamena, kuomet jiems gimtadienio proga buvo nupirktas pirmasis triratukas? Ne veltui sakoma, jog vaikystė yra nerūpestinga.

Visgi vaikystė nerūpestinga tik vaikams, tačiau kiek daug ji kelia rūpesčių brangiems tėveliams. Kiekvienas sutiks, jog vaikai, tai gyvenimo džiaugsmas. Visgi nereikia pamiršti, kad jais reikia deramai rūpintis ir mylėti taip, kaip mes buvome mylimi savo tėvų. Bėgant laikui, keičiasi ne tik aplinka, technologijos, bet ir žaislai. Nuvykus į vaikų prekių parduotuvę, akys raibsta ne tik kiekvienam vaikeliu, tačiau ir jo gimdytojams. Tai įvairūs žaisliukai, stumdukai, rogutės, kūdikių neštynės, lovytės ir t.t. Šiais laikais tėvams yra labai paprasta, nereikia sukti galvos kur nupirkti vieną ar kitą daiktą savo mažyliui, pasirinkimas yra be galo platus, tik reikia žinoti ko norima. Viskas labai gražu, spalvota, pritaikyta vaikams, kad jie būtų laimingi ir saugūs. Visuomet, ūgtelėjusiam vaikeliui, puiki dovana yra triratukas. Tai džiaugsmas ir tėvams ir jų vaikams. Juk kaip smagu visiems kartu išeiti į lauką ir smagiai praleisti laiką kartu. Juk mokymasis važiuoti dviračiu prasideda būtent nuo triratuko. Išmokstami minti pedalai, vairuoti. Tai didelis pasiekimas mažajam.

Dviračiai smagu ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Tai labai populiari transporto priemonė visame pasaulyje. Lietuvoje taip pat dviračiais važinėja daugybė žmonių, ypač šiltuoju metų laiku. Nutirpus sniegui, pasirodo pirmieji dviratininkai. Kuomet buvo išrastas dviratis, jis pakeitė daugelio žmonių gyvenimus. Šiandien, nuvykę į dviračių parduotuvę, turime didelį pasirinkimą, – hibridiniai, kalnų, miesto, sulankstomi ir t.t. O ką jau kalbėti apie kiekvieno dviračio dizainą, spalvą, komplektaciją ir kitus komponentus. Dviračiu važiuoti ne tik smagu, bet ir sveika, todėl taip praleskime daugiau laiko judėdami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *